O združenju

Slovensko združenje za kakovost in odličnost (SZKO) je neprofitna in nevladna organizacija, ustanovljena na osnovi iniciative civilne družbe s poslanstvom pomagati ustvarjati konkurenčnost in blagostanje. Njene glavne dejavnosti so:


  • Organiziranje različnih oblik izobraževanja (seminarjev, predavanj, študijskih potovanj, javnih tribun) in izmenjave izkušenj (redne letne konference),
  • Informacijska dejavnost (izdajanje revije Kakovost in drugih publikacij, predstavitev na internetu),
  • Omogočanje različnih oblik medsebojnega sodelovanja članov.

 

Združenje je tudi član evropskih stanovskih organizacij:

  

Poslanstvo

Promoviramo in udejanjamo  kulturo kakovosti in odličnosti v Sloveniji.


Vizija

Biti prepoznaven in zaupanja vreden partner, ki pomembno prispeva k celovitemu razvoju slovenske družbe.

 

Vrednote organizacijske kulture: 

  • odličnost
  • strokovnost
  • sodelovanje
  • spoštovanje
  • poštenost
  • ustvarjalnost


Strateške usmeritve:

 

  • Zadovoljstvo članov
  • Odličnost v promociji kakovosti in odličnosti
  • Odličnost v izobraževanju
  • Odličnost v prenosu znanja
  • Odličnost v strateškem svetovanju
  • Odličnost v ocenjevanju in podeljevanju priznanj
  • Odličnost poslovanja


Strateški načrt SZKO 2016 - 2020


Statut

Potrjen na Občnem zboru 8.9.2016

 


 

Predstavitvena brošura za člane SZKO (.pdf) 

 

Brošura je namenjena vsem članom SZKO, tako fizičnim kot pravnim osebam, da se bolje seznanijo z delovanjem združenja.



Predsednik

Janez Benčinaimenovan 11. 11. 2011, ponovno imenovan 11. 9. 2013, ponovno imenovan 23. 6. 2015

 

Upravni odbor


Predsednik:

Janez Benčinaimenovan 11. 11. 2011, ponovno imenovan 11. 9. 2013, ponovno imenovan 23. 6. 2015


Člani UO:

Tomislav Nemec, imenovan 8. 9. 2016, imenovan za podpredsednika 26. 9. 2016 na seji UO

Andrej Trebar, imenovan 8. 9. 2016

Leopold Povše, imenovan 8. 9. 2016

Nataša Tomše, imenovana 8. 9. 2016

Gregor Hauc, imenovan 26. 9. 2016 na seji UO po odstopu Zorana Lekiča

Mojca Kremsar Janžekovič, imenovana 23. 6. 2015

Marko Ferjan, imenovan 8. 9. 2016

Tatjana Fink, imenovana 8. 9. 2016

 

 

Moralno etična komisija

Nada Puharič, imenovana 23. 6. 2015

Josip Orbanić, imenovan 23. 6. 2015

Martina Hozjan, imenovana 23. 6. 2015, na mesto članice MEK podala odstopno izjavo 13.5.2016


Nina Kožamelj, imenovana 23. 6. 2015

Jure Thaler, imenovana 23. 6. 2015

 

Nadzorni odbor

Živko Bergant, imenovan 23. 6. 2015

Zdenka Grozde, imenovana 23. 6. 2015

Marko Lotrič, imenovan 23. 6. 2015


Mandatna doba članov organov je 2 leti, vsi so lahko ponovno izvoljeni. 


Častni predsednik

Jožko Čuk, imenovan 11. 11. 2011

 



Nagrade in priznanja SZKO 

 



 About the Slovenian Organization for Quality and Excellence (in English)

Naročite se na strokovne članke in ostale dobrine

pogoji.

ANKETA ZA PREJEMNIKE ZNAKA SQ

Revija Kakovost - marec 2017

ANKETA ZA ČLANE 2017

Prijava na usposabljanje QM

Usposabljanje za ocenjevalca po modelu odličnosti EFQM (EAT)

Včlanjenje v SZKO